Dnes slaví: Žaneta Zítra: Bohumila

utz

Jak jsme již psali, v každém těhotenství existuje riziko asi 5%, že plod může mít nějakou vrozenou vývojovou vadu. Proto se genetické testy opakují v těhotenství po cca deseti týdnech. 

  Tento screening se provádí do 20-22.tt. Je to již bez odběru krve. Při UTZ se měří velikost miminka. Obvod a průměr hlavičky, bříška, délka stehenní kosti. Kontrolují se ledviny, žaludek, činnost střev, močový měchýř, plíce, srdíčko (tep, počet komor). Dále bránice, aortální oblouk, velikost mozkových hemisfér a jejich vzdálenost od lebky. Znovu dojde ke změření projasnění šíje a nosní kůstky. Kontrolují několikrát páteř a obličej (zejména horní patro) na přítomnost rozštěpů či jiných defektů. Ani horní a dolní končetiny nezůstanou opomenuty.

Přestože je toto vyšetření hodně podrobné a jeho provedení může trvat i hodinu (vlastní zkušenost) dají vám po provedení UTZ podepsat papír, že jste srozumněna s tím, že neodhalí 100% vývojových vad. Stejně jako genetický screening ve 12.tt je i tento někde, díky grantům, zdarma a někde zpoplatněn (1000-1500).

 

Ještě nás čeká genetický screening kolem 30.tt.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Otava

Zajíc seče otavu,

liška pohrabuje,

komár na vůz nakládá,

muška sešlapuje.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.cz



Joomla Extensions powered by Joobi