Dnes slaví: Xenie Zítra: René

Přihlašovací hesla jsou součástí naší internetové identity a pracujeme s nimi takřka všichni, a to každodenně. Je snad už notoricky známé, že nejpoužívanějším heslem internetu na celém světě je číselná řada 123456 a také to, že více než 16 % lidí používá jako heslo křestní jméno. Nechcete-li se stát obětí útoku některého z hackerů anebo byste neradi přišli o svou identitu na některé ze sociálních sítí, měli byste se rozhodně vyhnout všem nejpoužívanějším heslům.

 

Zkuste sílu svého hesla

Pamatujte také na to, že stále více finančních transakcí se uskutečňuje přes web, a to je snad ten nejpádnější důvod, proč mít ve svém počítači to nejsilnější a nikým nepřekonatelné heslo. Jednoduchou matematikou se dá totiž snadno zjistit vaše cena na černém trhu hackerů, která se může pohybovat až v řádech tisíců dolarů, máte-li zůstatek na osobním nebo firemním účtu dostatečně vysoký a na počítačové síti se nechováte dostatečně obezřetně. Sílu svého hesla si můžete jednoduše zjistit například na následujících webových stránkách Microsoftu: https://www.microsoft.com/security/pc-security/password-checker.aspx

Dobré je mít zaheslovaný i spořič obrazovky

Při běžně používaných operačních systémech existuje možnost zamknout klávesnici po uplynutí určité doby nečinnosti. Opětovný návrat do systému je pak možný pouze po zadání konkrétního hesla. Využijte tuto možnost, není zbytečná. Je to často jediná možnost jak zabránit přístupu neoprávněné osoby na váš počítač. Obvyklý čas je asi 5 minut po přerušení práce s klávesnicí nebo myší.

Ale vraťme se zpět k heslům, která není radno používat

Čtvrtým nejpoužívanějším heslem je heslo samotné „Password“. Pátým nejpoužívanějším světovým internetovým heslem je spojení notoricky známých slůvek „Iloveyou“. Za nimi následuje „Princess“ a „Rockyou“. Zatímco první místa obsadila čísla 123456, 12345, 123456789. Připadají vám známá? Není divu, když je používá celý svět. Nejpoužívanějšími křestními jmény sloužícími jako internetová hesla jsou Nicole, Daniel, Jessica, Michael, Ashley a z těch českých Monika, Veronika, Zuzana, Patrik, Michal. Také vám připomněla to vaše zaručeně neotřelé heslo, tak se pusťte rychle do jeho změny! Nevybírejte si ani číselné řady z identických číslic, jako například 555555, 999999, 333333. Nepoužívejte ani slova psaná pozpátku.

 

Jak tedy vytvořit dobré, těžko překonatelné heslo, které nemá každý?

Silné heslo znamená zároveň silnou ochranu vašeho počítače, potažmo účtu. Mělo by obsahovat minimálně 8 znaků, avšak čím delší, tím lepší. Mělo by být zdařilou kombinací alespoň 3 písmen, malých nebo velkých a dalších znaků nebo symbolů. Dobré je také heslo poměrně často měnit. Nastavte si v počítači automatické upozornění na aktualizaci hesel, což je zvláště důležité pro e-maily, bankovnictví, kreditní karty, webové stránky, a to nejlépe každé tři měsíce. Další důležitou zásadou je nepoužívat pro všechny přístupy stejné heslo. Hackeři běžně kradou hesla z webových stránek, které mají špatné zabezpečení a použijí pak totéž heslo například k překonání bankovních webových stránek. Zkuste použít jako heslo kratší větu bez mezer mezi jednotlivými slovy. Využijte jako své heslo znalost těsnopisu anebo udělejte ve slově záměrně chybu. To vše vám může pomoci zesílit ochranu před překonáním vašeho hesla.  

 

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Polínka

Řízy, řízy na polínka,

ať má topit čím maminka.

Řízy, řízy říz,

ať má dříví víc.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.cz



Joomla Extensions powered by Joobi