Při bostonském teroristickém útoku na návštěvníky maratonu policie odhalila, že dva bratři, kteří stáli za útokem, byli z Čečny. V tu chvíli se vyrojily na amerických webech zuřivé komentáře, které odsuzovaly Českou republiku a doporučovaly to tady všechno vybombardovat. U komentujících došlo k úsměvnému omylu. Spojili si Českou republiku s Čečnou a kdyby právě komentující měli prst na červeném knoflíku spouštějícím atomový arzenál, je Česká republika jeden velký kráter posetý odtrženými končetinami.
V tomto ohledu je naše školství trochu vstřícnější
Dává dětem alespoň jakési povědomí o tom, kde který stát leží, do jaké oblasti světa jej zařadit a jak se jmenuje jeho hlavní město. Přinejlepším v tom se naše děti orientují o něco lépe než ty americké.
Ovšem takové vědomosti se musí cvičit
Nejen pro zkoušky ve škole, ale hlavně proto, aby si děti skutečně zapamatovaly důležité informace. Nejlepší metodou je samozřejmě výlet. Dobrá, výlet k Macoše není takový problém. Ale jeďte se proběhnout po Angole, navštivte Barmu, projděte se po Chile. Na to dost dobře nezbývá dost finanční rezervy.
Je tu jednodušší metoda
Slepé mapy a cvičit a cvičit a cvičit. Nacpat to těm dětem do hlav. Jak vypadají kontinenty, kde jsou na nich ty které státy. Výborná stránka pro vytištění slepých map se nachází na webu yourchildlearns.com, kde jsou k dispozici slepé mapy celého světa. K tomu pak, jako bonus, slepé mapy jednotlivých států. Vše přehledné, stačí jen zadat parametry a vytisknout.
A nastává čas pro vaši nápaditost
Dáte dětem jen povel a půjdete se věnovat svým záležitostem? Nebo se s nimi skloníte nad mapami a budete hledat a zakreslovat řeky a města a důležité přírodní památky? Můžete v mapách kreslit tamní faunu, flóru, můžete cokoliv vás napadne. A pokud do toho zapojíte hravost, nestane se, že by vaše dítě zatoužilo vybombardovat namísto jednoho státu nějaký jiný, protože ony budou vědět.