Otevřeli jste si svou vlastní sociální poradnu či jste získali zaměstnání v centrech, které se starají o sociálně slabší? Pracovat v oboru sociálních služeb může být prací na jednu stranu dosti fyzicky i psychicky náročnou, na druhou stranu pomáhat druhým lidem je velmi šlechetné.
V oboru sociálních služeb se pracuje s lidmi v nepříznivé situaci.
Může se jednat o matky, které zůstaly se svými dětmi sami a potřebují pomoc azylových domů, či zdravotně postižené osoby, bezdomovce, ale i osoby, které jsou na útěku ze své vlasti či etnické menšiny. Sociální služby lze pomyslně rozdělit na tři kategorie, a to: terénní, ambulantní a pobytové.
Stejně jako každé jiné povolání i toto zaměstnání si vyžaduje neustálé obohacování znalostí, upevňování dovedností a psychickou zdatnost. Znalosti v daném oboru si můžete obohacovat formou samostudia, ale také kurzy, které se zaměřují na vzdělávání v sociálních službách. Rozhodujete-li se právě, zda je tento obor ten, ve kterém chcete pracovat, měli byste především vědět, co všechno toto zaměstnání obnáší.
Cenné informace z této oblasti Vám přinese rovněž kurz pro pracovníky v sociálních službách. Jedná se vlastně o práci, která pomáhá lidem starat se o jejich vlastní osobu, zajišťuje jim každodenní nutné úkony, jako je stravování, ošetřování. U dětí předškolního a školního věku pomáhají sociální pracovníci také s výchovou. Zejména pak u etnických menšin a utečenců pomáhají sociální pracovníci lidem prosazovat jejich práva.
Každý pracovník, který pracuje s lidmi, by měl umět poskytnout také první pomoc. V tomto kurzu: http://www.seduca.cz/prvni-pomoc-kurz-prvni-pomoci se můžete naučit poskytovat správnou první pomoc.