Dnes slaví: René Zítra: Zina

Stále častěji se lidé vrací k přírodní medicíně, protože zjišťují, že drahá chemická léčiva již nezabírají tolik jak si mysleli. Mezi maminkami se vyměňují recepty na nejrůznější sirupy, tinktury, likéry a další doma vyráběných bylinkových přípravků. Na celé řadě diskuzí najdete seznamy bylinek, které můžete použít na tu kterou nemoc. V ideální případě vyběhnete ven a natrháte si je. Bohužel tu příležitost nemá každý a tak se často, hlavně maminky žijící ve městech, obrací na výrobce přírodních produktů a kupují preparáty z bylinek od nich. Dnes si povíme něco o tom co lze na našem trhu koupit. 

Jedna moje známá si postěžovala, že její chlap je stále „na hromadě". Od jara do podzimu ho bolí hlava z rýmy, posmrkuje, potahuje a kýchá takovým způsobem, že se pod ním dlaždice třesou. Proč se pod ním třesou dlaždice vám hned vysvětlím. Tento pán je totiž povoláním dlaždič. Po většinu roku, s výjimkou mrazivých dní, klečí na holé zemi a činí naše chodníky schůdnějšími a bezpečnějšími. Když je chladno, dováží dělníkům zaměstnavatel na místo ve velké várnici černý čaj.

Kontryhel obecný, latinsky Alchemilla vulgaris, je v naší přírodě zcela běžná bylina. Mnoho lidí jí ale nezná, možná pro její nenápadný vzhled. Typické dlanité listy, ve kterých se po ránu shromažďuje rosa, a malé žluté kvítky si s jinou bylinkou nespletete. Roste na loukách, pastvinách i v okolí cest. V léčitelských poznámkách našich babiček bychom kontryhel našli třeba pod názvy kondolík, divý muškát, hvězdoš nebo přívratník.

Kniha Josefa Jonáše a Jiřího Kuchaře přináší soubor 88 různých přírodních prostředků, u kterých lze velmi dobře využít jejich přirozené antibiotické i antivirotické účinky. Mnohé z nich najdeme třeba… v kuchyni v regálech s kořením.

A jsou to někdy skleničky, do kterých bychom to ve víru všedních dnů ani neřekly. Pojďme se na ně podívat, máte doma účinná antibiotika i antivirotika, aniž to možná tušíte.

 

Kvalitní spánek nám zajistí pohodu, bystrou mysl, výdrž a dostatek energie na celý den, proto rozhodně stojí zato se dobře vyspat. A která maminka může zodpovědně říct, že je vždy dostatečně odpočatá a vyspaná. Někdy zkrátka spánek nepřichází už jen proto, že večer do postele uléháme vyčerpané a tak unavené, že tělo se ne a ne dostat do odpočinkové fáze a my pak nemůžeme usnout. 

 

O rakytníku řešetlákovém (Hippophaerhamnoides) se dá v podstatě říct, že se jedná doslova o zlato z přírody. Posiluje totiž srdeční činnost, podporuje činnost trávicího traktu, velmi vydatně přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu a navíc pomáhá udržovat zdravou pokožku.

 

Konec léta znamená nejenom nástup podzimu, času padajícího listí a barevně zbarvených stromů, ale je to také čas, kdy přichází řada virových onemocnění. Tím nejznámějším je určitě chřipka, které je samozřejmě nejúčinnější předcházet. Pokud však už přijde, je nutné ji léčit. Zvláště u dětí je potom mnohem lepší využít sílu přírody než chemických léků.

Další články z kategorie

Sponzoři soutěží

fragment

 


 

Říkanky

Zajíček

Šel zajíček brázdou,

měl kapsičku prázdnou.

Potkala ho káča, dala mu koláče.

Přidala mu čtyři groše, 

aby koupil dětem kaše,

on si koupil tabáku,

sakulentský lajdáku.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.cz



Joomla Extensions powered by Joobi