Ten, kdo nazval nevolnost termínem "Ranní nevolnost", by zasloužil být v tom alespoň rok v kuse. Pak by zjistil, že nevolnost může být prakticky kdykoli a v 99 % případů zrovna v době, kdy to nejméně potřebujeme, rozhodně to není ráno. No uznejte, Ranní nevolnost a vám je zle o půlnoci. Aby to bylo jednodušší, tak to lékaři ještě dělí na další dvě části.
Nauzea – Nevolnost
Pouhý pocit rozbouření žaludku. Je vám jen nevolno, máte pocit, že budete muset zkusit jazykolam „Strč prst skrz krk“ doslovně, aby vám bylo lépe, ale bez toho nezvracíte. Tudíž máte jen Nauzeu. S tím si musíte poradit sama. (Jak, to vám řeknu v některém z následujících dílů)
Zvracení – Nevolnost + zvracení
Zde už je ten pocit výše korunován oním posvátným aktem u záchodové mísy. Až v této fázi můžete prohlásit, že máte těhotenské Ranní nevolnosti. Až teprve nyní je možné lékaře požádat o nějaké léky, a to jedině tehdy, máte li pocit, že do záchodu vyhodíte i svoji duši. Nejspíše vám napíše čípky proti nevolnosti. Někteří sadističtí lékaři se o nich nastávajícím maminkám raději nezmiňují a užívají si ten pohled na trpící těhotnou ženu. "Máte, co jste chtěla..."
Lékařsky je nezbytné to rozlišovat
Z pouhé nevolnosti vám totiž nic není, ale když máte fázi dvě, je to jiná. Tam se mohou těšit na podráždění jícnu, zánět jícnu, praskání drobných žilek v jícnu, vyšší kazivost zubů, pálení žáhy a další nepříjemné jevy. Vidíte, kolik bodů za to lékař dostane? A co necháte v lékárně? Nejprve pošlete muže pro pověstná zázvorová lízátka, poté zkoušíte zaručené babské rady a skončíte u Gaviskonu, abyste zjistila, že na vás nic z toho nezabírá a nejvíce vám zabere obyčejná Kola. No nekupte to.
Nevěřte těm, co tvrdí, že pokud nezvracíte, není vám dost zle. Dejte na svůj pocit. Cítíte se zle, máte pachuť v ústech a pocit, že každou chvilku vrhnete a záchod je příliš daleko? Pak máte nevolnost a basta.